• ×

  Abdulkadir Özel

  Abdulkadir Özel 1979 doğumlu olup, ilkokulu Hatay/İskenderun, ortaokul ve liseyi ise Hatay/Yayladağı İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayıp avukat oldu. 


  Siyasi faaliyetleri bağlamında sırasıyla Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı ve HAS Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerini üstlendi.
  Milli Gençlik Vakfı Ankara Üniversiteler Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü.


  Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği kurucu genel sekreterlik görevini yürüttü.
  Hukuk ve Değişim Derneği Danışma Kurulu üyesidir.


  TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesidir.
  Halihazırda ticaretle iştigal eden Özel, Arapça bilmekte olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  Hacı Bayram TÜRKOĞLU

  Hacı Bayram Türkoğlu, 1 Aralık 1954'te Hatay Dörtyol Ocaklı'da doğdu. Babasının adı İsmail, annesinin adı Rukiye'dir.

  Eczacı, İktisatçı ve İlahiyatçı; Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ile İlahiyat Fakültesi önlisans bölümlerinden mezun oldu.

  Serbest eczacılık yaptı. İki dönem Dörtyol Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Çok sayıda yardımlaşma dernek, vakıf ile spor kulüplerinin yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulundu. "Bir Gün Gelecek" isimli şiir kitabının yanında çeşitli dergilerde makaleleri de yayınladı.

  Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Türkoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Hüseyin Şanverdi

  Reyhanlı Belediye Başkanı Sayın Hüseyin ŞANVERDİ; 1963 yılında Reyhanlı'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Reyhanlı'da tamamladı. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi A.Ö.F. Kamu Yönetimi bölümüne devam etti.

  1989 yılında ticari hayata atılarak ithalat-ihracat şirketi kurdu. Yurt içi ve yurt dışında iş hayatını sürdürdü. 1999 yılında fabrika işletmeciliğine başladı. Başak Çırçır ve Prese Fabrikası'nı kurdu. Pamuk, buğday ve mısır ticaretiyle uğraştı.

  1991 yılında siyasi hayata atılarak Refah Partisi teşkilatında görev aldı. 1994 yılında Refah Partisi'nden Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 1996 yılında Refah Partisi Reyhanlı İlçe Başkanlığı'na seçildi. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden Reyhanlı Belediye Başkan adayı oldu. Dokuz aday içerisinden az farkla 2. sırada yer aldı.

  2001 yılında Ak Parti'nin kurulmasıyla Reyhanlı kurucu ilçe başkanlığına getirildi. 2004 yılı yerel seçimlerinde Ak Parti'den Belediye Başkanlığı'na aday oldu. Reyhanlı halkının büyük teveccühü ile 6.933 oyla belediye başkanlığını kazandı. 2004-2009 yılları arasında 5 yıllık çalışma neticesindeki başarısından ötürü Ak Parti teşkilatında tek aday olarak gösterildi. 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde halkın teveccühünü tekrar kazanarak 11.283 oyla Reyhanlı'da 42 yıl aradan sonra 2.defa üst üste belediye başkanlığını kazanan Başkan unvanını aldı. Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin ŞANVERDİ’nin yükselen grafiği, Reyhanlı’da 12 Eylül 2010 Referandumu ile % 72'lik 28.674 Evet oyu ve 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerde % 69’luk 27.047 Ak Parti oyu ile taçlanmıştır.

  Evli ve beş çocuk babası olan Başkanımız; iyi derecede Arapça bilmektedir.

 • ×

  Hüseyin Yayman

  1969 Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamlayan Yayman, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yaptı. Tez’in adı ‘Türkiye’nin Yönetim Sorunları ve Yeni Yönetim Paradigması’ dır.  
  Mektebi Mülkiye’de ‘Türkiye’nin İdari Reform Tarihi’ isimli doktora teziyle kamu yönetimi ve siyaset bilimi doktoru ünvanını aldı… Alanında ilk ve tek eser olan bu çalışma daha sonra kitap olarak basıldı. Halen pekçok üniversitede ders kitabı olarak okutulmaktadır.
  Türk siyasal hayatı alanında akademik kariyer yapan Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Gazi Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı. Akademik bilimsel dergilerde çok sayıda politik analizleri yayınlandı. Yayman, başta AK Parti olmak üzere, Türk siyasal hayatı, milliyetçilik, Türkiye’nin toplumsal yapısı alanlarında akademik/bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.
  Hüseyin Yayman, doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR Araştırma şirketinde ve SETA Vakfında danışman/araştırmacı olarak çalıştı. Seçim ve propaganda konusunda AK Parti AR-GE Başkanlığının düzenlediği toplantılarda konuşmacı olarak bulundu. AR-GE Biriminin Siyaset Akademisi programında Türkiye’nin Demokrasi Tarihi ve 2023 Türkiye Hedefi konularında konferanslar verdi.  
  Üniversitedeki akademik çalışmaları yanında farklı gazetelerde siyasal analizler yazan Hüseyin Yayman, Hürriyet Gazetesinde bir süre köşe yazarlığı yaptıktan sonra Vatan Gazetesine geçti. Yayman, çözüm süreci kapsamında başlatılan Akil İnsanlar Heyetinde yer aldı.
  Hüseyin Yayman, halen Demirören Medya Grubuna bağlı Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı ve CNNTÜRK Televizyonunda yorumcu/siyaset danışmanlığı görevini yürütmektedir. Hüseyin Yayman, evli ve iki çocuk babasıdır.
  Hüseyin Yayman’ın Bazı Kitapları: Birinci baskısı SETA Vakfı yayınları arasında çıkan Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası isimli çalışması bulunan Hüseyin Yayman’ın yayınlanmış bazı eserleri şu şekildedir: Türkiye’nin İdari Reform Tarihi (Turhan Yayınevi), Kürt Sorunu Nasıl Çözülmez(Ed.), Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası(3.Baskı, Doğan Kitap). Türkiye’de Kamu Yönetimi (2. Baskı Nobel Yayınevi), Yönetim Bilimi (9. Baskı Nobel Yayınevi. Ed.), Mahalli İdareler (3. Baskı Nobel yayınevi. Ed.), Türkiye’nin Açılım Politikaları(Meydan Yayınevi).  

   

   

   


  PAGE  


  PAGE  1

 • ×

  Sabahat Özgürsoy Çelik