• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  ŞABAN DOĞRU

  10.02.1966 Hatay / Antakya doğumluyum İlk ve Ortaokulu Antakya'da okudum 1986 yılında Antakya Ticaret ve Meslek Lisesini bitirdim. 1987 yılından itibaren nakliye sektöründe iş hayatına başladım .1992 yılında yurtiçi cargo taşımacılığı alanında faaliyet gösteren bir firma da çalışmaya başladım halen aynı firmanın bir ortağı olarak iş hayatına devam ediyorum ve yöneticiliğini yapıyorum. 2012 yılında Ak Parti Antakya İlçe Başkan Yardımcılığı yaptım 2014 yılından itibaren Hatay Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevine devam ediyorum. stk .. 1-Hatay İlim Yayma Cemiyeti Kurucu Üyesiyim halen devam ediyorum 2-Kisecik Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı 3-Karaahmetli Aşireti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı 4-Türkiye Nakliyeciler Derneği Hatay Şube Başkanı 5-Amanos Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı 6-Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Antakya Başkanı

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  MEHMET ALİ YANMAZ

  09.05.1987 Yılında İskenderunda doğdum. İlk öğrenimimi Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim okulunda, ortaöğretimimi İstiklal Makzume Anadolu Lisesinde tamamladım. 2010 Yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldum. Adana, Gaziantep, Konya İllerinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2015 yılından itibaren Hatay-Antakyada YANMAZ YAPI adıyla şahsıma ait firmayla yapı sektöründe faaliyet göstermekteyim. Hatay Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım. Aslen Altnözü-Kazancıklı olup evli ve 2 Çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  NİHAT İSHAKOĞLU

  09.03.1966 ANTAKYA DOĞUMLUYUM.İLKOKULU İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKLUNDA ORTA OKULU ATATÜRK ORTA OKULUNDA 1984-89 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL YILDIZ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNLAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİM. 1997 YILINDAN BU YANA KENDİ FİRMAMDA YÖNETİCİ MÜDÜR OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. BİR ÇOK İNŞAATLARDA PROJE MÜDÜRÜ, YÖNETİCİ GÖREVLERİNDE BULUNDUM. İYİ DERCEDE ALMANCA BİLMEKTEYİM.EVLİ BİR ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  ÖZLENEN KILINÇ

  1988 yılında Antakya/Hatay da doğdum. İlk , orta ve lise eğitimimi Antakya'da tamamladım.2003-2004 yıllarında İngiltere de Admore dil okullarında yaz programlarına katıldım. 2010 yılında Işık Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimimi tamamladım. 2010 yılından itibaren aile şirketinde finans yöneticiliği ve proje geliştirme görevlerini üstlendim. Ayrıca halen kardeşim ile ortak kurduğumuz şirkette orta doğuya ithalat ve ihracat yapmaktayız. 2013 yılında eşim Mustafa Kılınç ile evlendim. Eşim uluslararası kara yolu ve deniz yolu ağır nakliyeciliği yapmaktadır.İşimin yanı sıra sivil toplum örgütlerinde bulunarak çeşitli eğitim faaliyetlerine katıldım. 2016 yılından itibaren Hatay Kadın Girişimciler Derneğinde (KAGİD) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım. Hatay 6. Olağan AK Parti il kongresiyle, il yönetiminde görev almaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  NECDET BÖK

  1969 ALTINÖZÜ KARSU KÖYÜNDE DOĞDUM. İLKOKULU KÖYDE ORTA VE LİSE ÖĞRANİMİMİ ANTAKYA İLÇESİNDE TAMAMLADIM.SİYASİ HAYATIMA REFAH PARTİSİ MAHALLE BAŞKANLIĞIYLA BAŞLADIM.AK PARTİ'NİN KURULUŞUYLA BİRLİKTE BİR ÇOK KADEMEDE GÖREV ALDIM.2004-2014 YILLARI ARASINDA ANTAKYA BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ YAPTIM.2004-2008 YILLARI ARASINDA HATAY SPOR BAŞKANLIĞI YAPTIM.200-2004 YILLARI ARASINDA SIHHİ TESİSATÇILAR VE KALORİFERÇİLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞI YAPTIM.20014 YILINDAN BU YANA İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE ANTAKYA İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞÜ GÖREVLERİNİ İFA ETMEKTEYİM.EVLİ 5 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  ALİ ALKAN

  ALI ALKAN 1961 YAYLADAĞI DOĞUMLUYUM.ILK ORTA ÖĞRENIMIMI ANTAKYADA TAMAMLADIM.KÜÇÜK YAŞTA TICARETE ATILAN ALI ALKAN 30-35 YILDIR AYAKKABI IMALATI VE AYAKKABI TOPTAN SATIŞ IŞLERI YÜRÜTMEKTEDIR.25 YILDIR ALKAN TABAN LMTD.ŞTI.IMALATI FABRIKASININ SEVK VE IDARESINI ELINE ALDI.ÇOK BAŞARILI HIZMETLER VEREN ALI ALKAN 2008 YILI HATAY YAYLADAĞI FESTIVALI GÜREŞ AĞASI OLDU.ARKASINDA BÜYÜK BIR OY KITLESI MEVCUTTUR.EVLI VE 3 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  SEÇKİN CENGİZ

  09.11.1969 Antakya Hatay doğumluyum.İlk , orta ve lise öğrenimimi Antakya da tamamladım. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum.2016 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm ve Konaklama İşletme bölümünden mezun oldum. 1999 yılında evlendim. Eşim sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2002 ve 2006 yıllarında doğumlu 2 erkek ve 1 kızım çocuğum var. 1990 yılından beri Antakya da proje mühendisliğive kat karşılığı müteahhitlik hizmetleri yapmaktayım. 1.Emlakbank Evleri , Güngör uydu kent projesi , Seçkin Kent Evleri , Park Evleri A ve B blok ve şehrin muhtelif yerlerinde konut inşaatlarını tamamlamış bulunmaktayım. 2001 yılı ile AK Parti de Çekmece Belde Başkanı olarak göreve başladım. İlk kongre dönemi ile İl yönetim Kurulu üyesi görevine getirildim. Ekonomiden sorumlu İl Başkan Yrd. Görevini üstlendim. Farklıkongre dönemleri içerisinde İl Yönetim kurulu üyesi seçildim ve İlArgeBirim Başkanlığı , İl Çevre Şehir ve Kültür Başkanı görevlerini yürüttüm. Şu an yeni seçilen yönetim de İl Yönetim Kurulu üyesiyim ve İl Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yrd. görevini yürütmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  ABDUSEMİH RİFAİOĞLU

  Semih Rifaioğlu. 27 Aralık 1960 Hatay Antakya doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Hatay Antakya'da okudum. Şam Üniversitesi Arapça Dili bölümünü bitirdim. Daha sonra 11 sene Libya'da bir Türk firmasında tercüman ve idare işler müdürü olarak çalıştım. Evliyim. 4 çocuğum var. Libya dönüşü ticaret ve müteahhitlik yaptım. Hâlâ müteahhitlik yapmaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  MEHMET AKGÜL

  Mehmet Akgül 23.08.1940 ‘da Antakya dogumdum. 1965 yılında evlendim. 2 tane kız , 1 tane erkek çocuk ; 2 tanede torun sahibiyim. İlk ve orta okulu Antakya’da okudum. Merih orman ürünleri adında iş yerimde mobilya üretimi yapıyorum. Ürettiğim mobilyayı ihraç ediyorum. Sporu ,siyaseti ,seviyor ve gerekli görüyorum. Hataysporun kurucu üyelerindenim. Yönetim kurulunda çeşitli görevlerde bulundum. Marangoz ve hızarcılar odasında yöneticilik ve benzeri sivil toplum kuruluslar da yoneticilik yaptım ve yapıyorum. Siyasete rahmetli Menderes’in demokrat partisin de gençlik kolların da başladım. Adalet partisinin merkez ilçesin de yönetim kurulun da görev yaptım. Partim adalet ve kalkınma partisinin merkez ilçe kurucu üyesi olarak medyadan sorumlu ilçe başkan yardımcılığını 2 dönem yaptım. Ardından İl yönetim kuruluna seçildim. Hukuk ve siyasetten sorulu başkan yardımcılığına seçildim. Partimin isteği üzerine Antakya belediye meclis üyeliğine seçildim. 2 yıl belediye meclis başkan vekilliği, 2 yıl imar komisyon üyeliği 2 yıl encümen üyeliği, 2 dönem de meclis denetleme kurulunda başkan ve başkan yardımcılığı yaptım. 6. olağan il kongresinde il yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Halen il sivil toplum ve halka ilişkiler başkan yardımcılığı görevime devam etmekteyim. Daima milliyetçi muhafazakar partiler de görev aldım. Bize öğretilen görev istenmez verilir ve görevden kaçınılmaz inancıyla hareket ettim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  YUSUF HATAY

  1967 Altınözü Hatay doğumluyum evli ve iki Çocuk babasıyım İlkokul Ortaokul Eğitimimi Antakya'da yaptım o zamanın maddi koşulları yüzünden liseyi bitirmeden terk etmek zorunda kaldım 1995 2003 yılları arasında özel bir nakliye firmasında operasyon müdürü olarak iş hayatına atıldım 2003 yılında uluslararası lojistik ithalat ihracat alanında kendi firmamı kurup su an kendi firmamın yönetim kurulu baskanlığını yürütmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  DURMUŞ HİCRET KUMRU

  1979 Yılında Antakya da doğdum.İlk ve orta öğrenimimi Antakya da tamamladım.1996 yılında Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandım.2000 yılında mezun olup askerlik görevimi 2002 yılında Yedek Subay olarak yaptım.2001 yılından bu yana serbest inşaat mühendisi olarak çalışıyorum.Evli ve 3 çocuk babasıyım.Siyasi olarak 28 Şubata kadar Refah Partisi Gençlik Teşkilatında görev aldım.Ak Partide ise Belediye Meclis Üyesi Adaylığı, İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı-İl Siyasi Hukuk İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundum.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  ZEHRA EREN

  1984 REYHANLI DOĞUMLUYUM. ANTAKYA’DA İKAMET ETMEKTEYİM. İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ ANTAKYA’DA TAMAMLADIM. MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME LİSANS MEZUNUYUM. YÜKSEK LİSANSIMI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TARIM EKONOMİSİ ANA BİLİM DALINDA YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI (RÜZGAR ENERJİ SANTRALLARI) KONUSUNDA YAPTIM. PEDAGOJİK FORMASYON (MUHASEBE FİNANSMAN ÖĞRETMENLİĞİ), UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK, EMLAK DANIŞMANLIĞI VE OSMANLICA SERTİFİKALARI SAHİBİYİM. İNGİLİZCE (ORTA DERECEDE) VE ARAPÇA (İYİ DERECEDE) BİLİYORUM. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMINDA 1. SINIF ÖĞRENCİSİYİM. EVLİ, 2 ÇOCUK SAHİBİ VE EV HANIMIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  MURAT GÖKALP YILMAZ

  Murat Gökalp YILMAZ, 1984 Hatay, Antakya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladım. 2003 yılında Üniversite eğitimine başladım. 2008 Yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Orta derecede İngilizce bilmekteyim. 2009 Yılından bu yana Hatay Barosuna kayıtlı olarak Serbest avukatlık yapmaktayım. 2012 yılından bu yana Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere, Seçim işleri il başkanlığı ve İl Başkan Yardımcısı olarak teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yaptım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  ŞÜKRÜ ÇAĞLARSU

  1974 YILINDA ANTAKYA'DA DOĞDUM.İLK ORTA VE LİSEYİ ANTAKYA'DA OKUDUM.2001 YILINDA AK PARTİ'DE YÖNETİCİ OLARAK ATANDIM.2011 YILINA KADAR İLÇE VE İL YÖNETİMLERİNDE 3 DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN YARDIMCILIKLARINDA BULUNDUM.2015 YILINDAKİ SEÇİMLERDE İL SKM BAŞKANLIĞI YAPTIM.AK PARTİ HATAY 6.OLAĞAN İL KONGRESİNDE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.HALEN ÇEVRE ŞEHİR VE KÜLTÜR BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ İFA ETMEKTEYİM.