• ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  SEÇKİN CENGİZ

  09.11.1969 Antakya Hatay doğumluyum.İlk , orta ve lise öğrenimimi Antakya da tamamladım. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum.2016 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm ve Konaklama İşletme bölümünden mezun oldum. 1999 yılında evlendim. Eşim sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2002 ve 2006 yıllarında doğumlu 2 erkek ve 1 kızım çocuğum var. 1990 yılından beri Antakya da proje mühendisliğive kat karşılığı müteahhitlik hizmetleri yapmaktayım. 1.Emlakbank Evleri , Güngör uydu kent projesi , Seçkin Kent Evleri , Park Evleri A ve B blok ve şehrin muhtelif yerlerinde konut inşaatlarını tamamlamış bulunmaktayım. 2001 yılı ile AK Parti de Çekmece Belde Başkanı olarak göreve başladım. İlk kongre dönemi ile İl yönetim Kurulu üyesi görevine getirildim. Ekonomiden sorumlu İl Başkan Yrd. Görevini üstlendim. Farklıkongre dönemleri içerisinde İl Yönetim kurulu üyesi seçildim ve İlArgeBirim Başkanlığı , İl Çevre Şehir ve Kültür Başkanı görevlerini yürüttüm. Şu an yeni seçilen yönetim de İl Yönetim Kurulu üyesiyim ve İl Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yrd. görevini yürütmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  MEHMET FATİH ÖNTÜRK

  27.09.1977 tarihinde Kırıkhan’da doğdu. İlkokulu Kırıkhan’da 1983-1988 yılları arasında 5 Temmuz İlköğretim Okulu’nda, Ortaokulu Antakya’da 1988-1992 yılları arasında Özel Kültür Kolejinde, Lise öğrenimini ise 1995 yılında Antakya Ata Koleji’nde tamamladı. Üniversite lisans öğrenimini 1995-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 2003 tarihinde İstanbul’da serbest avukat olarak meslek hayatına başladı. Yüksek Lisans öğrenimini ise 2003-2005 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hukuk Yüksek Lisans Programı Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans (Master of Law) derecesi ile tamamladı.Bu Yüksek Lisans programı ile genel hukuk prensipleri yanında; -Uluslararası Ticaret ve Tahkim Hukuku, -Rekabet Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, -Sigorta ve Deniz Ticaret Hukuku Uygulamaları, -Şirketlerin birleşmesi, bölünmesi ve devralınmaları, -Türk Hukukunda ve Uluslararası Hukukta Kara Para Aklama (Money Laundering) ve Organize Suç Çeteleri konularında uzmanlaşmak suretiyle, ilgili konularda akademik çalışmalar yaparak, avukat, hakim, savcı, banka yöneticileri, emniyet mensupları ve diğer meslek gruplarına hukuki alanda eğitsel sunumlar gerçekleştirdi. Bugüne dek, idari ve hukuki alanlarda birçok seminer ve programlara katıldı. Askerlik görevini, 2005-2006 yılları arasında yedek subay sınıfındaKocaeli 15. Piyade Tümen Komutanlığı Adli Müşavir vekiliolarak yaptı ve teğmen rütbesi ile terhis oldu. Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB)kurucu üyesi vebaşkan yardımcısı olup, Hatay’ın tanıtımı için aktif olarak çalışmalar yaptı. Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Meslek hayatına Hatay/Antakya’da kendi kurduğu Öntürk Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda yönetici avukat ve danışman olarak devam etmektedir. Milletimizin dirliği, insanlığın huzur, barış ve hidayeti için adalete yönelmiş toplumsal yaşama düzenini sağlamaya katkıda bulunabilmek inancı ve gayesi ile Ak Parti’nin bir neferi olarak ülkesine hizmet etmek için; -Hatay Ak Parti 4. Olağan Kongresi ile 2012 tarihinde Ak Parti Hatay İl Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeliğine seçilmiştir. -2013 tarihinde Ak Parti Defne İlçe Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı görevinde bulunmuştur. -2014 tarihinde Ak Parti Hatay İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. -Hatay Ak Parti 5. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. -Hatay Ak Parti 6. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  ÖZLENEN KILINÇ

  1988 yılında Antakya/Hatay da doğdum. İlk , orta ve lise eğitimimi Antakya'da tamamladım.2003-2004 yıllarında İngiltere de Admore dil okullarında yaz programlarına katıldım. 2010 yılında Işık Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimimi tamamladım. 2010 yılından itibaren aile şirketinde finans yöneticiliği ve proje geliştirme görevlerini üstlendim. Ayrıca halen kardeşim ile ortak kurduğumuz şirkette orta doğuya ithalat ve ihracat yapmaktayız. 2013 yılında eşim Mustafa Kılınç ile evlendim. Eşim uluslararası kara yolu ve deniz yolu ağır nakliyeciliği yapmaktadır.İşimin yanı sıra sivil toplum örgütlerinde bulunarak çeşitli eğitim faaliyetlerine katıldım. 2016 yılından itibaren Hatay Kadın Girişimciler Derneğinde (KAGİD) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım. Hatay 6. Olağan AK Parti il kongresiyle, il yönetiminde görev almaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  NECDET BÖK

  1969 ALTINÖZÜ KARSU KÖYÜNDE DOĞDUM. İLKOKULU KÖYDE ORTA VE LİSE ÖĞRANİMİMİ ANTAKYA İLÇESİNDE TAMAMLADIM.SİYASİ HAYATIMA REFAH PARTİSİ MAHALLE BAŞKANLIĞIYLA BAŞLADIM.AK PARTİ'NİN KURULUŞUYLA BİRLİKTE BİR ÇOK KADEMEDE GÖREV ALDIM.2004-2014 YILLARI ARASINDA ANTAKYA BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ YAPTIM.2004-2008 YILLARI ARASINDA HATAY SPOR BAŞKANLIĞI YAPTIM.200-2004 YILLARI ARASINDA SIHHİ TESİSATÇILAR VE KALORİFERÇİLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞI YAPTIM.20014 YILINDAN BU YANA İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE ANTAKYA İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞÜ GÖREVLERİNİ İFA ETMEKTEYİM.EVLİ 5 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  BAHİDDİN AKAR

  1981 Yılında Altınözü Yarseli köyü doğumlu.8 kardeş olan ailenin 7. ferdi. Babası Hasan AKAR'ı 1996 yılında kaybetti.Eğitimine 1988 Yılında İskenderun Barbaros İlk okulunda başladı. 7 yaşında yarı zamanlı çalışmaya başladı. 1993 Yılında orta okul Barbaros Lisesi orta öğretimini tamamladı. 1999 yılında Antakya Akasya Mahallesine taşındı.2000 Yılında askeri görevi için Ankara Mamak Meps Okulu muhabereci olarak acemi birliğini tamamladı.Usta birliğini İzmir Şirinyer Nato müfrezesi Muhabere garaj sorumlusu olarak yapıp 2002 Yılında Askeri görevini tamamladı.Boy 1,83 kilo 90 2002 Yılında iş hayatına başlayarak iş yerini açtı. Marangozlar odasına üye. Aynı zaman bu süre itibari ile Ak partiye gönül verdi.2003 Yılında Rüveyda AKAR ile evlendi. 14 yıllık evli, Saraykent Mahallesinde ikamet ediyor. 3 kız çocuğu, 2 erkek çocuğu toplam 5 çocuk Babası.Yabancı Diller: Arapça.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  ALİ ALKAN

  ALI ALKAN 1961 YAYLADAĞI DOĞUMLUYUM.ILK ORTA ÖĞRENIMIMI ANTAKYADA TAMAMLADIM.KÜÇÜK YAŞTA TICARETE ATILAN ALI ALKAN 30-35 YILDIR AYAKKABI IMALATI VE AYAKKABI TOPTAN SATIŞ IŞLERI YÜRÜTMEKTEDIR.25 YILDIR ALKAN TABAN LMTD.ŞTI.IMALATI FABRIKASININ SEVK VE IDARESINI ELINE ALDI.ÇOK BAŞARILI HIZMETLER VEREN ALI ALKAN 2008 YILI HATAY YAYLADAĞI FESTIVALI GÜREŞ AĞASI OLDU.ARKASINDA BÜYÜK BIR OY KITLESI MEVCUTTUR.EVLI VE 3 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  ABDUSEMİH RİFAİOĞLU

  Semih Rifaioğlu. 27 Aralık 1960 Hatay Antakya doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Hatay Antakya'da okudum. Şam Üniversitesi Arapça Dili bölümünü bitirdim. Daha sonra 11 sene Libya'da bir Türk firmasında tercüman ve idare işler müdürü olarak çalıştım. Evliyim. 4 çocuğum var. Libya dönüşü ticaret ve müteahhitlik yaptım. Hâlâ müteahhitlik yapmaktayım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  MEHMET UÇAR

  07.08.1960 Reyhanlı doğumluyum. 10 kardeşim ve 5 çocuğum var .Askerliğe kadar çiftçilik ve hayvancılık yaptım.1990 yılında Antakya’ya taşınıp Uluslararası nakliye ve ihracat firmamı kurup halen aktif halde iş hayatımı yürütmekteyim..2013-2017 yılları arası UND derneği Hatay Çalışma ve Ortadoğu çalışma grup başkanlığı yaptım. Hatay Ro-Ro A.Ş Yönetimindeyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  YUSUF HATAY

  1967 Altınözü Hatay doğumluyum evli ve iki Çocuk babasıyım İlkokul Ortaokul Eğitimimi Antakya'da yaptım o zamanın maddi koşulları yüzünden liseyi bitirmeden terk etmek zorunda kaldım 1995 2003 yılları arasında özel bir nakliye firmasında operasyon müdürü olarak iş hayatına atıldım 2003 yılında uluslararası lojistik ithalat ihracat alanında kendi firmamı kurup su an kendi firmamın yönetim kurulu baskanlığını yürütmekteyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  MEMET GÜNEY

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  ZEHRA EREN

  1984 REYHANLI DOĞUMLUYUM. ANTAKYA’DA İKAMET ETMEKTEYİM. İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ ANTAKYA’DA TAMAMLADIM. MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME LİSANS MEZUNUYUM. YÜKSEK LİSANSIMI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TARIM EKONOMİSİ ANA BİLİM DALINDA YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI (RÜZGAR ENERJİ SANTRALLARI) KONUSUNDA YAPTIM. PEDAGOJİK FORMASYON (MUHASEBE FİNANSMAN ÖĞRETMENLİĞİ), UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK, EMLAK DANIŞMANLIĞI VE OSMANLICA SERTİFİKALARI SAHİBİYİM. İNGİLİZCE (ORTA DERECEDE) VE ARAPÇA (İYİ DERECEDE) BİLİYORUM. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMINDA 1. SINIF ÖĞRENCİSİYİM. EVLİ, 2 ÇOCUK SAHİBİ VE EV HANIMIYIM.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  MURAT GÖKALP YILMAZ

  Murat Gökalp YILMAZ, 1984 Hatay, Antakya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladım. 2003 yılında Üniversite eğitimine başladım. 2008 Yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Orta derecede İngilizce bilmekteyim. 2009 Yılından bu yana Hatay Barosuna kayıtlı olarak Serbest avukatlık yapmaktayım. 2012 yılından bu yana Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere, Seçim işleri il başkanlığı ve İl Başkan Yardımcısı olarak teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yaptım. Evli ve bir çocuk babasıyım.