• ×

  İl Başkanı

  MEHMET ALİ YANMAZ

  09.05.1987 Yılında İskenderunda doğdum. İlk öğrenimimi Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim okulunda, ortaöğretimimi İstiklal Makzume Anadolu Lisesinde tamamladım. 2010 Yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldum. Adana, Gaziantep, Konya İllerinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2015 yılından itibaren Hatay-Antakyada YANMAZ YAPI adıyla şahsıma ait firmayla yapı sektöründe faaliyet göstermekteyim. Hatay Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım. Aslen Altnözü-Kazancıklı olup evli ve 2 Çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDO KARACA

  01.07.1967 yılında Antakya-Hatay'da doğdum. İlk,Orta ve Liseyi Antakya'da okudum.İlk Siyasi tecrübemi 14 yaşında Ülkü Ocakları ile başladım.1985 yılında Anavatan Partisi Gençlik Kolları ve akabinde İlçe Yönetiminde bulundum.6.Olağan Kongresinde İl yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDUSEMİH RİFAİOĞLU

  Semih Rifaioğlu. 27 Aralık 1960 Hatay Antakya doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Hatay Antakya'da okudum. Şam Üniversitesi Arapça Dili bölümünü bitirdim. Daha sonra 11 sene Libya'da bir Türk firmasında tercüman ve idare işler müdürü olarak çalıştım. Evliyim. 4 çocuğum var. Libya dönüşü ticaret ve müteahhitlik yaptım. Hâlâ müteahhitlik yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET FATİH ÖMEROĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET RAMAZAN ÇETE

  1967 Hatay Antakya doğumluyum.Ilk,orta ve liseyi Antakya'da okudum.Antakya Lisesi mezunuyum.1987 yılında askerliğimi Tekirdağ'da Topçu Ateş İdare Çavuşu olarak tamamladım.1990 yılında evlendim.Dört erkek çocuğu babasıyım.Ak Parti il Yönetimi'nin dışında Ayakkabıcılar Çarşısı güzelleştirme derneğinde yönetim kurulu üyesiyim.Ayakkabıcılar odasında yönetim kurulu üyesiyim.Halen ayakkabıcılar çarşısında mağaza işletip ticaretle uğraşıyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET SAZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ ALKAN

  ALI ALKAN 1961 YAYLADAĞI DOĞUMLUYUM.ILK ORTA ÖĞRENIMIMI ANTAKYADA TAMAMLADIM.KÜÇÜK YAŞTA TICARETE ATILAN ALI ALKAN 30-35 YILDIR AYAKKABI IMALATI VE AYAKKABI TOPTAN SATIŞ IŞLERI YÜRÜTMEKTEDIR.25 YILDIR ALKAN TABAN LMTD.ŞTI.IMALATI FABRIKASININ SEVK VE IDARESINI ELINE ALDI.ÇOK BAŞARILI HIZMETLER VEREN ALI ALKAN 2008 YILI HATAY YAYLADAĞI FESTIVALI GÜREŞ AĞASI OLDU.ARKASINDA BÜYÜK BIR OY KITLESI MEVCUTTUR.EVLI VE 3 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ TÜRKOĞLU

  1970 yılında HATAY’ ın DÖRTYOL ilçesinde doğdum.8 kardeşiz. İlk öğrenimimi OCAKLI ilkokulunda tamamladım.Orta öğrenimime DÖRTYOL merkez ortaokulunda sürdürdüm.LİSE öğrenimim DÖRTYOL DENEME Lisesi’nde devam ederken 1987 yılında babamın vefatıyla eğitimimi bırakıp baba mesleği esnaflık hayatına atıldım. 1991 yılında İstanbul’da askerlik görevimi yaptım. Döndükten sonra 1994 yılında toptan perakende av malzemesi ticareti yapmaya başladım halen de aynı mesleğe devam ediyorum.1999 yılında evlendim .Halen evli ve üç çocuk babasıyım.Çeşitli derneklerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. Siyasi hayatıma Milliyetçi hareket Partisi’nde başladım.Milliyetçi hareket partisi il delegeliği, ANAVATAN partisi ilçe yönetim kurulu üyeliği, milliyetçi hareket partisi 2004 yılında 9.sıradan belediye meclis üyesi adayı oldum. 2005 yılında AK PARTİ ye sn Erdoğana destek vermeye başladım. 2014 yılında Akparti kontejan belediye meclis üyesi adayı oldum. Akabinde İL demokrasi ve hakem kurulu üyeliği ve başkanlığı ,6.olağan kongredede il ana kademe asil yönetim kurulu üyesi ve erzin ilçemizin kordinatörlüğünü yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BAHİDDİN AKAR

  1981 Yılında Altınözü Yarseli köyü doğumlu.8 kardeş olan ailenin 7. ferdi. Babası Hasan AKAR'ı 1996 yılında kaybetti.Eğitimine 1988 Yılında İskenderun Barbaros İlk okulunda başladı. 7 yaşında yarı zamanlı çalışmaya başladı. 1993 Yılında orta okul Barbaros Lisesi orta öğretimini tamamladı. 1999 yılında Antakya Akasya Mahallesine taşındı.2000 Yılında askeri görevi için Ankara Mamak Meps Okulu muhabereci olarak acemi birliğini tamamladı.Usta birliğini İzmir Şirinyer Nato müfrezesi Muhabere garaj sorumlusu olarak yapıp 2002 Yılında Askeri görevini tamamladı.Boy 1,83 kilo 90 2002 Yılında iş hayatına başlayarak iş yerini açtı. Marangozlar odasına üye. Aynı zaman bu süre itibari ile Ak partiye gönül verdi.2003 Yılında Rüveyda AKAR ile evlendi. 14 yıllık evli, Saraykent Mahallesinde ikamet ediyor. 3 kız çocuğu, 2 erkek çocuğu toplam 5 çocuk Babası.Yabancı Diller: Arapça.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BÜŞRA ŞENGEL

  12.02.1993 Yayladağı doğumluyum Meslek:Diyetisyen (calismiyor) 2008-2011:Ozbugday Lisesi ,Sadullah Gencer Anadolu Lisesi 2012-2014:Hitit Üniversitesi Gıda Teknolojisi 2014-2017:Yakındogu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik (tam burslu)

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CEMİL EMEÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EDA PINAR TUFAN

  Aslen Kırıkhan’lı olan Eda Pınar TUFAN 01.01.1986’da Antakya'da doğdu. İlköğrenimini Antakya’daHaydar Mursaloğlu İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde okuyan Tufan, bu fakülteden 2010 yılında mezun oldu. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde İşletme Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimine başladı. Ayrıca 2011 yılında Erasmus bursunu kazanarak, Macaristan KodolányiJánosUniversity of AppliedSciences(KJU)Üniversitesi’nde İşletme dalında Yüksek Lisansına devam etti. Aynı yıl Karatekin Üniversitesi’nin öğrenci değişim bursunu kazanarak Amerika Birleşik Devletleri(ABD) farklı Üniversitelerde misafir öğrenci oldu. 2017 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı ve halen devam etmektedir. AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevi ve AK Parti Antakya İlçe Kadın Kolları Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı görevini yürüttü. Kurucusu ve sahibi olduğu medikal işletmesinin yöneticiliğini yapıyor. Tufan, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMİNE ATAKAN

  02/07/1956 Hatay Yayladağı doğumluyum. İlk ve ortaokulu Antakya Merkez de , Sağlık Meslek Lisesini Aydın Nazilli'de tamamladım. 23 yıl devlet kurumunda çalıştım.Suan Emekli hemsireyim.3 çocuk annesiyim. Aktif siyasete 2001 de Adalet ve Kalkınma Partisinin kurulusu ile başladım. il yönetimi, kadın kolları, belediye meclis yedek üyesi,kadın kolları ilçe başkanı olarak görev yaptım.Nisan 2018 itibariyle il yönetim kurulu üyesi olarak göreve devam etmekteyim. Uluslararası Yaşam Koçluğu sertifikam mevcut olup, orta dereceli arapça bilmekteyim.STK üyesi ve Kardeş Payı Platformu Hatay Bölge yöneticisiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENES YILMAZ

  01/01/1989 ANTAKYA DOĞUMLUYUM.İLK ORTA LİSEYİ ANTAKYA'DA TAMAMLADIM. EMLAKÇILIK VE GAYRİ MENKUL İŞLERİYLE İŞTİGAL ETMEKTEYİM.EVLİ 2 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ESAT YAZAR

  1966 ANTAKYA DOĞUMLUYUM.EVLİ 7 ÇOCUK BABASIYIM.BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜK BAŞ HAYVAN BESİCİLİĞİ YAPMAKTAYIM.SİYASİ HAYATIMA AK PARTİ'DE BAŞLADIM.3 DÖNEMDİR İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPMAKTAYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FİGEN TUNA

  1969 yılı Antakya doğumlu olan Figen Tuna 27 yıldır kendi işletmeleri olan Ikra Kırtasiyecilik'te Eğitim Danışmanı olarak çalışmaktadır. Hatay'da eğitim düzeyinin yükselmesi üzerine çalışmaları olan Tuna,eğitimde doğru tekniklerin kullanılması, güncel eğitim programları üzerine her yıl çok sayıda yurtiçi-yurtdışı seminere katılmakta ve ilgili konularda danışmanlık vermektedir.Hatay İl Ak Parti Olağan 2. Dönem Kongresi'nde Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı yapmış fakat yaşadığı ağır rahatsızlık sebebiyle görevini bırakmak zorunda kalmıştır.Evli ve biri erkek biri kız olmak üzere 2 çocuk annesi olan Tuna,Ak Parti Kurucu Üyesi Mehmet Tuna'nın eşidir. Tuna'nın oğlu diş hekimi, kızı ise avukattır. Avukat olan kızı İstanbul Ak Parti Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Birimi üyesidir, KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Gençlik Komisyonu Kültür-Sanat Birimi Sorumlusudur ve TGSP (Türkiye Gençlik STK'ları Platformu) Kültür-Sanat Komisyonu Sekreteryası'dır.Davaya, Cumhurbaşkanımıza ilk kurulduğu günden bu yana gönül veren ve onları sahada destekleyen Tuna, yaşamını Antakya'da sürdürmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HASAN KELEŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN ŞİRİN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜSEYİN SÖNMEZ

  1980 yılı İskenderun/Hatay doğumluyum. Evli ve üç çocuk babasıyım. Esnaf bir babanın çocuğu olmam vesilesi ile çocukluğumdan bu yana ticari faaliyetlerin içinde bulundum. Askerliğimi bitirdikten sonra babamın yanında ticaret hayatına devam ettim. Esnaflıktan yetişmem sebebi ile 15/01/2000 tarihinde iskenderunda kendi adıma ticari faaliyetlerime devam ettim.Zaman içerisinde faaliyetlerimin ilerlemesi sebebiyle kapasite artışı olup Denizciler Karayılan Sarıseki beldelerine işyeri açılışı yaptım. 2011 yılında bölgede tanınan ve güvenilir kişilik sahibi olmam nedeni ve esnaflığımızın da eskiye dayanması Esnaf ve Sanaatkarlar Kredi Kefalet Kredi Kooperatifine başkan adayı olmama vesile oldu ve 2011 yılında seçim ile ESKKK başkanlığı görevime başladım. Akabinde esnafların teklifi üzerine 2014 yılında Karma Esnaf Odası başkanlığına seçildim.Aktif olarak idari kurumlar ve mülki amirlerle ihtiyaç ve sıkıntıları dile getirme görevim oldu.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM KARACA

  İBRAHİM KARACA: 01.01.1964 yılında Şanlıurfa Bozava İlçesi Şalıavşar Mahallesinde doğdum.İlk ve orta öğretimi bozova, Lise öğrenimimi Gaziantep'te tamamladım.1986-1988 tarihlerinde Askerlik görevimi ifa ettikten sonra, 1990 yılında Emniyet Teşkilatına Polis Memuru olarak göreve başladım. İstanbul,Şırnak ve 1993 yılında Hatay İline atandım.1999 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Ön lisans bölümünü bitirdim. Şubat 2015 yılında Emekli oldum.Evli 3 çocuk Babasıyım ,halen Antakya Odabaşı Uğur Mumcu Caddesi üzerinde Sıhhı Tesisat Malzemeleri satışı yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İHSAN ŞAFAK

  Eğitim:İlkokul Meslek:Narlıca kooperatif başkanı ve öğrenci servisi taşımacılığı Siyasi Geçmişi: Hatay Ak parti İl yönetim üyesi olarak görev yapmaktayim 2005 yılından itibaren S.S. Narlıca kooperatif başkanlığı yapmaktayim.Fazilet partisinde belde teşkilat üyeliği yaptım sonrasında ak parti belde teşkilat üyeligi icra ettim Hatay Şöförler odasında 2. Dönem yönetim kurulu üyesi olarak devam etmekteyim. Ak partinin kurulduğu günden itibaren hizmet etmekteyim

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET DOĞRU

  1967 ANTAKYA İLÇESİ AKCURUN KÖYÜ DOĞUMLUYUM. EVLİ 2 ÇOCUK BABASIYIM.ANTAKYA DA ESNAFLIK YAPIYORUM.PARTİMİZ KURULDUĞUNDAN BU YANA AKTİF SİYASETLE UĞRAŞIYORUM.KURUCU MERKEZ İLÇE DURSUNLU BELDE BAŞKANLIĞI,BİR DÖNEM MERKEZ İLÇE BAŞKAN YARDIMCILIĞI AK PARTİ HATAY İL 4,5,6.OLAĞAN İL KONGRELERİNDE İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET FATİH ÖNTÜRK

  27.09.1977 tarihinde Kırıkhan’da doğdu. İlkokulu Kırıkhan’da 1983-1988 yılları arasında 5 Temmuz İlköğretim Okulu’nda, Ortaokulu Antakya’da 1988-1992 yılları arasında Özel Kültür Kolejinde, Lise öğrenimini ise 1995 yılında Antakya Ata Koleji’nde tamamladı. Üniversite lisans öğrenimini 1995-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 2003 tarihinde İstanbul’da serbest avukat olarak meslek hayatına başladı. Yüksek Lisans öğrenimini ise 2003-2005 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hukuk Yüksek Lisans Programı Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans (Master of Law) derecesi ile tamamladı.Bu Yüksek Lisans programı ile genel hukuk prensipleri yanında; -Uluslararası Ticaret ve Tahkim Hukuku, -Rekabet Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, -Sigorta ve Deniz Ticaret Hukuku Uygulamaları, -Şirketlerin birleşmesi, bölünmesi ve devralınmaları, -Türk Hukukunda ve Uluslararası Hukukta Kara Para Aklama (Money Laundering) ve Organize Suç Çeteleri konularında uzmanlaşmak suretiyle, ilgili konularda akademik çalışmalar yaparak, avukat, hakim, savcı, banka yöneticileri, emniyet mensupları ve diğer meslek gruplarına hukuki alanda eğitsel sunumlar gerçekleştirdi. Bugüne dek, idari ve hukuki alanlarda birçok seminer ve programlara katıldı. Askerlik görevini, 2005-2006 yılları arasında yedek subay sınıfındaKocaeli 15. Piyade Tümen Komutanlığı Adli Müşavir vekiliolarak yaptı ve teğmen rütbesi ile terhis oldu. Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB)kurucu üyesi vebaşkan yardımcısı olup, Hatay’ın tanıtımı için aktif olarak çalışmalar yaptı. Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Meslek hayatına Hatay/Antakya’da kendi kurduğu Öntürk Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda yönetici avukat ve danışman olarak devam etmektedir. Milletimizin dirliği, insanlığın huzur, barış ve hidayeti için adalete yönelmiş toplumsal yaşama düzenini sağlamaya katkıda bulunabilmek inancı ve gayesi ile Ak Parti’nin bir neferi olarak ülkesine hizmet etmek için; -Hatay Ak Parti 4. Olağan Kongresi ile 2012 tarihinde Ak Parti Hatay İl Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeliğine seçilmiştir. -2013 tarihinde Ak Parti Defne İlçe Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı görevinde bulunmuştur. -2014 tarihinde Ak Parti Hatay İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. -Hatay Ak Parti 5. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. -Hatay Ak Parti 6. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET KURT

  12.12.1959 REYHANLI DOĞUMLUYUM 1980-2006 ARASI 25 YIL COĞRAFYA ÖĞRETMENLİĞİ YAPTIM VE EMEKLI OLDUM. 1995 YILINDAN BERİ ANTAKYA DA İKAMET ETMEKTEYIM REYHANLIDA MAĞAZA İŞLETMEKTEYİM ANTAKYA'NIN SAYILI ESNAFLARIYLA DIYALOĞUM COK İYİ REYHANLI SOSYAL VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİNDE BAŞKAN YARDIMCISIYIM FAZLA SOSYALIM EVİM AK PARTİ BİNASINA 20 METRE YAKININDADIR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ŞAKİR BATMAZ

  1968 YILINDA ANTAKYA İLÇESİNDE DOĞDUM.İLK ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ ANTAKYA'DA TAMAMLADIM.MOBİLYACILAR ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPMAKTAYIM.BÜRO MOBİLYALARI SATIŞI YAPMAKTAYIM.AK PARTİ İL YÖNETİM KURULU VE BİRİM BAŞKANLIKLARINDA BULUNDUM.6.OLAĞAN İL KONGRESİNDE TEKRAR İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.EVLİ 3 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET TANRICI

  1975 yılında Antakya’da doğdum 2003 yılında mustafa kemal Üniversitesi büro yönetimi bölümünden mezun oldum 2008 yılına kadar özel bir firmada muhasebe müdür yardımcılığı yaptım. 2006 yılında Türk Telekom’un Güney2 bölge bayiliğini 2017 yılına kadar yürüttüm. Şuan doğan grubuna ait dsmart internet ve televizyon platformunun Hatay Osmaniye bölge bayiliğini yapmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET UÇAR

  07.08.1960 Reyhanlı doğumluyum. 10 kardeşim ve 5 çocuğum var .Askerliğe kadar çiftçilik ve hayvancılık yaptım.1990 yılında Antakya’ya taşınıp Uluslararası nakliye ve ihracat firmamı kurup halen aktif halde iş hayatımı yürütmekteyim..2013-2017 yılları arası UND derneği Hatay Çalışma ve Ortadoğu çalışma grup başkanlığı yaptım. Hatay Ro-Ro A.Ş Yönetimindeyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET VURAL

  Hatay İli Antakya İlçesi kisecik köyünde 1959 yılında doğdu İlkokulu Kisecik köyünde Orta Okulu ve Liseyi Gaziantep İmam Hatip lisesinde tamamladı. 1978 yılında Hatay İli Yayladağı İlçesinde İmam Hatip olarak göreve başladı. 32 yıllık hizmet süresi boyunca Hatay ili Kumlu ilçesi ve Antakya İlçesinde görevine devam etti. İmam Hatiplik görevinin yanı sıra 6 yıl boyunca Hatay Kapalı Ceza Evinde mahkûmlara din ve ahlak dersi verdi, 5 yıl boyunca da Antakya Kemal Çipe Kur-an kursunda fahri öğreticilik yapmıştır. Memuriyet görevi esnasında AÖF Sosyal Bilimler Fakültesi Ön Lisansı programından mezun olmuştur. Görev süresi içerisinde çeşitli ödüllerle taltif edilmiş olup aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında da görev almıştır. 15 yıl süresince Diyanet-Sen yönetim kurulunda görev almıştır. 2010 yılında Emekliliğe ayrılmış olup Halen Emekli Memur-Sen Hatay İl temsilciliği görevini yürütmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEMET GÜNEY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MERYEM HAMAŞOĞLU

  1998 ANTAKYA DOĞUMLUYUM.ÖZEL BİR ANAOKULUNDA OKUL MÜDÜRLÜĞÜ YAPMAKTAYIM.AK PARTİ HATAY 6.OLAĞAN İL KONGRESİNDE İL YÖNETİMİNE SEÇİLDİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MURAT GÖKALP YILMAZ

  Murat Gökalp YILMAZ, 1984 Hatay, Antakya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladım. 2003 yılında Üniversite eğitimine başladım. 2008 Yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. Orta derecede İngilizce bilmekteyim. 2009 Yılından bu yana Hatay Barosuna kayıtlı olarak Serbest avukatlık yapmaktayım. 2012 yılından bu yana Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere, Seçim işleri il başkanlığı ve İl Başkan Yardımcısı olarak teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yaptım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSA OKÇU

  1965 ANTAKYA DOĞUMLUYUM. LİSE EĞİTİMİNDEN SONRA YURTDIŞINA BAĞDATA 1983 YILINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNİ TAMAMLAMAK ÜZERE GİTTİM.AYNI ZAMANDA ÇUKUROVA GRUBU ŞİRKETLERİNDEN ÖZGÜ BAYTUR KONSURİSYUMDA MEMUR VE YÖNETİCİLİK YAPTIM.1988 YILINDA TÜRKİYE'YE DÖNDÜM.ASKERLİK SONRASI 1990 YILINDA İSDEMİR A.Ş.DE ÇALIŞMA HAYATINA BAŞLADIM.SÜREÇ İÇERİSİNDE SIRASIYLA FAZİLET PARTİSİ VE AK PARTİNİN KURUCU İL YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİNDE BULUNDUM.SON GENEL SEÇİMDE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUM.1998 DEN BU GÜNE İSDEMİR SPOR YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ,İSDEMİR ÇALIŞANLARI YARDIMLAŞMA SANDIĞI VAKFI YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE HALEN HAK-İŞ 'E BAĞLI İSKENDERUN ÇELİŞ İŞ SENDİKASI TEMSİLCİLİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEYİM.EVLİ 2 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA DURMAZ

  1987 ANTAKYA DOĞUMLUYUM.ANTAKYA TİCARET LİSESİ,AÖF İŞLETME MEZUNU, MUSTAFA KENAL ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYARLI MUHASEBE, ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ MUHASEBE DENETİM BÖLÜMÜNDE YÜKSEK LİSANS MEZUNUYUM.SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEĞİNE DEVAM ETMEKTEYİM.AK PARTİ HATAY İL 5 VE 6 KONGREDE İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ.EVLİ 2 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA HÜR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA SEVİNÇ

  1953 YILINDA ANTAKYA'DA DOĞDUM.İLK VE ORTAOKULU ANTAKYA'DA OKUDUM.AK PARTİ İL KURUCULAR KURULU ÜYELİĞİ VE 2 DÖNEM İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPTIM.ANTAKYA KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞI YAPMAKTAYIM.2004-2009 YILLARI ARASINDA ANTAKYA BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ YAPTIM.EVLİ 6 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NECDET BÖK

  1969 ALTINÖZÜ KARSU KÖYÜNDE DOĞDUM. İLKOKULU KÖYDE ORTA VE LİSE ÖĞRANİMİMİ ANTAKYA İLÇESİNDE TAMAMLADIM.SİYASİ HAYATIMA REFAH PARTİSİ MAHALLE BAŞKANLIĞIYLA BAŞLADIM.AK PARTİ'NİN KURULUŞUYLA BİRLİKTE BİR ÇOK KADEMEDE GÖREV ALDIM.2004-2014 YILLARI ARASINDA ANTAKYA BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ YAPTIM.2004-2008 YILLARI ARASINDA HATAY SPOR BAŞKANLIĞI YAPTIM.200-2004 YILLARI ARASINDA SIHHİ TESİSATÇILAR VE KALORİFERÇİLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞI YAPTIM.20014 YILINDAN BU YANA İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE ANTAKYA İLÇE KOORDİNATÖRLÜĞÜ GÖREVLERİNİ İFA ETMEKTEYİM.EVLİ 5 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİGAR SÜRGİT

  1984 YILINDA ANTAKYA'DA DOĞDUM.MERSİN ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK HABERLEŞME TEKNOLOJİSİ ÖN LİSANS MEZUNUYUM.ÖZEL BİR SÜRÜCÜ KURSUNDA TRAFİK EĞİTMENLİĞİ YAPMAKTAYIM.AK PARTİ 6.OLAĞAN İL KONGRESİNDE İL YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM.EVLİ 2 ÇOCUK ANNESİYİM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİMET BATMAZ ABAY

  Nimet Batmaz Abay 17/10/1977 Antakya doğumluyum evli ve 3 çocuk annesiyim. Orta ve lise eğitimimi Selahattin Mıstıkoğlu kız meslek lisesi Çocuk Gelişimi bölümünden, Üniversiteyi ise Eskişehir Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden tamamladım. PakTem temizlik şirketnin sahibiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ONUR KARATAŞ

  1980 Antakya dogumluyum, ilk orta ve lise egitimi Hatay da tamamladıktan sonra üniversite egitimi icin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Dogu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstriligi bölümünü ingilizce olarak tamamladım. Ayrıca iş güvenligi uzmanlıgı ve bilirkişi egitimleri aldım.İngilizcenin yanı sıra Arapçada bilmekteyim. Evli ve iki kız babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖZLENEN KILINÇ

  1988 yılında Antakya/Hatay da doğdum. İlk , orta ve lise eğitimimi Antakya'da tamamladım.2003-2004 yıllarında İngiltere de Admore dil okullarında yaz programlarına katıldım. 2010 yılında Işık Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimimi tamamladım. 2010 yılından itibaren aile şirketinde finans yöneticiliği ve proje geliştirme görevlerini üstlendim. Ayrıca halen kardeşim ile ortak kurduğumuz şirkette orta doğuya ithalat ve ihracat yapmaktayız. 2013 yılında eşim Mustafa Kılınç ile evlendim. Eşim uluslararası kara yolu ve deniz yolu ağır nakliyeciliği yapmaktadır.İşimin yanı sıra sivil toplum örgütlerinde bulunarak çeşitli eğitim faaliyetlerine katıldım. 2016 yılından itibaren Hatay Kadın Girişimciler Derneğinde (KAGİD) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktayım. Hatay 6. Olağan AK Parti il kongresiyle, il yönetiminde görev almaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEÇKİN CENGİZ

  09.11.1969 Antakya Hatay doğumluyum.İlk , orta ve lise öğrenimimi Antakya da tamamladım. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum.2016 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm ve Konaklama İşletme bölümünden mezun oldum. 1999 yılında evlendim. Eşim sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2002 ve 2006 yıllarında doğumlu 2 erkek ve 1 kızım çocuğum var. 1990 yılından beri Antakya da proje mühendisliğive kat karşılığı müteahhitlik hizmetleri yapmaktayım. 1.Emlakbank Evleri , Güngör uydu kent projesi , Seçkin Kent Evleri , Park Evleri A ve B blok ve şehrin muhtelif yerlerinde konut inşaatlarını tamamlamış bulunmaktayım. 2001 yılı ile AK Parti de Çekmece Belde Başkanı olarak göreve başladım. İlk kongre dönemi ile İl yönetim Kurulu üyesi görevine getirildim. Ekonomiden sorumlu İl Başkan Yrd. Görevini üstlendim. Farklıkongre dönemleri içerisinde İl Yönetim kurulu üyesi seçildim ve İlArgeBirim Başkanlığı , İl Çevre Şehir ve Kültür Başkanı görevlerini yürüttüm. Şu an yeni seçilen yönetim de İl Yönetim Kurulu üyesiyim ve İl Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yrd. görevini yürütmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEYHAN ŞAHİN

  01.01.1990 tarihinde Antakya İlçesi'nde Ahmet Camal ve Maryam çiftinin oğlu olarak dünyaya geldim. Lise öğrenimimi Nihal-Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesi'nde 2007 yılında tamamladım. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanıp, 2011 yılında mezun oldum. Mezuniyetin ardından memleketim Antakya'ya dönüş yaparak avukatlık stajımı tamamlayıp, 2013 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başladım. 2013 yılı Eylül - 2014 yılı Şubat döneminde Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda kısa dönem er olarak askerlik vazifemi ifa ettim. Askerlik vazifemin sonrasında 2014 yılı 4. Olağan Kongrede Akparti Hatay İl Yönetimi'nde yedek 29. üye olarak seçildim. Ardından 5. Olağan Kongrede İl Yönetimi yedek 33. üye olarak ve son olarak da 6. Olağan İl Kongresi'nde 12. yedek üye olarak seçildim. Anadilimin Arapça olması hasebiyle orta düzeyde Arapça ve lise döneminde öğrendiğim orta düzey İngilizce bilmekteyim. Halen Antakya'da serbest avukat olarak mesleğimi icra etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SİNAN ARSLAN

  Sinan ARSLAN 20.02 1976 ANTAKYA doğumluyum. İlk orta ve liseyi Antakya'da okudum. Dicle Üniversitesi mezunuyum. Halen Antakya'da serbest meslek çalışıyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞÜKRAN KAN

  13.03.1977 Antakya Doğumluyum.Evli 2 Çocuk Annesiyim.Bankadan Emekliyim

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SULTAN DABAN

  1981 doğumluyum. Türkiye geneli okul öncesi eğitiminde satranç kaynak çalışmaları ile okul öncesi eğitimde satrançın yaymaya öncülük ettim. İkinci kademe antrenör ve ulusal hakemim. 2007 yılında Hatayın İskenderun ilçesinin ilk ve halen aktif olan “İskenderun Satranç Spor Kulübünü” kurdum..Türkiye Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyesiyim..Bir çok yerel, ulusal ve uluslar arası ve 2009 Dünya Kadınlar Şampiyonluğu organizasyonun ev sahipliğine öncülük ettim. Bu süre içerisin de Türkiye Satranç Federasyonumuzun farklı kurullarında görev aldım.Bazı Dünya Satranç Şampiyonlarının Türkiye menajerliğini yapmaktayım. 2002 Ak Parti mahalle temsilciliği , delege, gençlik kolları, kadın kolları ve SKM sorumluluğu 2008 yılında da Ak parti Hatay/İskenderun teşkilatı ana kademede Sosyal Medya ve Basından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SÜMEYYA DURAN

  Ben Sümeyya Duran 02.02.1990 Altınözü doğumluyum. İlk ve orta okulu Ayşe Fitnat ilköğretim okulunda, Antakya Kız meslek lisesinde Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Bölümünü okudum. Açık öğretim Sosyal Hizmetler Bölümünü okudum aynı zamanda Adıyaman Üniversitesi Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümünü dereceyle bitirdim. 2011 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Antakya Halk Eğitim Merkezinde 24.11.2011 tarihinde ilk Sanatsal Mozaik kursunu açarak doğal taş üzerine 2018 yılına kadar ücretli eğitmenliğe devam ettim 01.11.2016 tarihinde Haas Taş Sanatları firmasıyla araştırma ve geliştirme alanında çalışmaya başladım, 2018 yılında aynı firmada proje müdürü olarak görevimi icra etmeye devam ediyorum. Kurumsal olarak Hatay'ımızın mozaiğini dünyaya hem tanıtmak hem ticari anlamda Türkiye'de yeni bir sektör oluşturmak için uluslararası ve yerel fuarlara katılım sağlıyoruz.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TURGAY MENGÜLLÜOĞLU

  1978 YILINDA HATAY'IN DEFNE İLÇESİNE BAĞLI KOÇÖREN MAHALLESİNDE DOĞDUM.İLK ÖĞRETİMİMİ KOÇÖREN İLKOKULUNDA OKUDUM.ORTA ÖĞRETİMİMİ ANTAKYA MERKEZE BAĞLI ATATÜRK ORTAOKULUNDA,LİSE EĞİTİMİMİ MERKEZ 23 TEMMUZ LİSESİNDE TAMAMLADIM.1996 YILINDA MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİNİN İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİNİN KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜNÜ KAZANARAK 1 YIL İNGİLİZCE HAZIRLIK VE 4 YIL BÖLÜMÜNÜ OKUYARAK 2001 YILINDA MEZUN OLDUM.2001 YILININ KASIM AYINDA ASKERLİK GÖREVİMİ SİVAS 58.PİYADE ER EĞİTİM ALAYINDA KISA DÖNEM OLARAK İFA ETTİM.2003 YILINDA OTOMOTİV VE NAKLİYE SEKTÖRÜNDE KENDİ ŞİRKETİMİ KURARAK İŞ HAYATIMA ATILDIM.HALEN KURMUŞ OLDUĞUM,MENGÜLLÜ TIR ALIM SATIM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNİN YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLARAK İŞİMİ DEVAM ETTİRMEKTEYİM.EVLİ VE BİRİ KIZ İKİSİ ERKEK 3 ÇOCUK BABASIYIM.ORTA DERECE İNGİLİZCE VE İYİ DERECEDE ARAPÇA YABANCI DİLLERİNİ KONUŞMAKTAYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF HATAY

  1967 Altınözü Hatay doğumluyum evli ve iki Çocuk babasıyım İlkokul Ortaokul Eğitimimi Antakya'da yaptım o zamanın maddi koşulları yüzünden liseyi bitirmeden terk etmek zorunda kaldım 1995 2003 yılları arasında özel bir nakliye firmasında operasyon müdürü olarak iş hayatına atıldım 2003 yılında uluslararası lojistik ithalat ihracat alanında kendi firmamı kurup su an kendi firmamın yönetim kurulu baskanlığını yürütmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEHRA EREN

  1984 REYHANLI DOĞUMLUYUM. ANTAKYA’DA İKAMET ETMEKTEYİM. İLK, ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİMİ ANTAKYA’DA TAMAMLADIM. MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME LİSANS MEZUNUYUM. YÜKSEK LİSANSIMI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TARIM EKONOMİSİ ANA BİLİM DALINDA YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI (RÜZGAR ENERJİ SANTRALLARI) KONUSUNDA YAPTIM. PEDAGOJİK FORMASYON (MUHASEBE FİNANSMAN ÖĞRETMENLİĞİ), UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK, EMLAK DANIŞMANLIĞI VE OSMANLICA SERTİFİKALARI SAHİBİYİM. İNGİLİZCE (ORTA DERECEDE) VE ARAPÇA (İYİ DERECEDE) BİLİYORUM. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMINDA 1. SINIF ÖĞRENCİSİYİM. EVLİ, 2 ÇOCUK SAHİBİ VE EV HANIMIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEKİYE KOKUSEVER

  29.05.1991 ANTAKYA DOĞUMLUYUM.2014 YILINDA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLDUM.2016 DEFNE İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN YARDIMCISI.2018 DEFNE 2.OLAĞAN KONGRESİ İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ.01.NİSAN.2018 AK PARTİ HATAY İL BAŞKANLIĞI KONGRESİNDE İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ.SERBEST AVUKATLIK YAPMAKTAYIM.